منو
بستن

علت لزوم سیستم ارتینگ

علت لزوم سیستم ارتینگ

وقتی بار الکتریکی انباشته شده در ابرها تخلیه شده و به صورت یک قوس الکتریکی به زمین برخورد کند ، صاعقه اتفاق می افتد . ولتاژ صاعقه معمولاً بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون ولت در نوسان است و بعضاً تا ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ولت هم افزایش پیدامی کند . این جریان در حدود ۱۰٫۰۰۰ آمپر شدت دارد . می توان نتیجه گرفت که صاعقه به طور معمول حدود ۱۰۰ میلیارد وات (!) انرژی تولید می کند و می تواند این مقدار را تا ۱۶۰۰۰ میلیارد وات (!) نیز بالا ببرد. صاعقه می تواند علاوه بر تلفات جانی ، بطور مستقیم و یا غیر مستقیم باعث اختلال و صدمات شدید در تجهیزات و ادوات شبکه ،«ایجاد میدانهای شدید مغناطیسی» و یا «اضافه ولتاژهای» قدرتمند مخابرات شده و باعث خسارات زیادی گردد. به منظور جلوگیری از ایجاد اینگونه خسارات و حفاظت و ایمن سازی افراد، تجهیزات و دستگاه ها، باید اضافه ولتاژ تولید شده را در جایی خنثی نماییم.

سیستم گراند یا ارت ( سیستم اتصال زمین ) بهترین راهکار جهت دستیابی به این هدف می باشد .

شرکت ایستاسازه به عنوان مجری تخصصی سیستم های ارتینگ آمادگی خود را جهت تامین تجهیزات و اجرای سیستم های ارت ، صاعقه گیر و حفاظت داخلی به منظور ایمن سازی سیستم های ابزار دقیق و تجهیزات دیجیتال ، اتاق سرور ، ایمن سازی انواع دکلهای مخابراتی ، پست های برق ، تجهیزات و دستگاه ها ، مجتمع های مسکونی ، برج ها و ساختمان ها اعلام می نماید.

– شایان ذکر است که این شرکت با ارائه مشاوره رایگان در این زمینه و نیز اعزام کارشناسان خود جهت بررسی و بازدید از محل ، با توجه به نوع کاربری ، مکان مناسب جهت اجرای سیستم ارتینگ را مشخص نموده و سیستم  ارت اجرایی را همراه با گارانتی تحویل می دهد .

ضمناً این شرکت آمادگی خود را جهت عقد قرارداد پشتیبانی از سیستم ارتینگ کلیه سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی اعلام می نماید.

groundearth

دیدگاه